O nas

Nazywam się Katarzyna Szatkowska i od ponad 10 lat z pasją wspieram firmy w licznych obszarach prawa żywnościowego.

Całą swoją ścieżkę zawodową skierowałam ku profesjonalizacji zagadnień związanych z prawnymi aspektami jakości żywności, a także jej składu i oznakowania. Specjalizuję się m.in. w weryfikacji etykiet środków spożywczych, ocenie ich bezpieczeństwa, stosowaniu dodatków do żywności, wyznaczaniu wartości odżywczych, formułowaniu oświadczeń żywieniowych, zdrowotnych i środowiskowych, wprowadzaniem na rynek suplementów diety.

Na bieżąco śledzę zmiany legislacyjne i pojawiające się wytyczne. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspieram firmy bardzo duże, jak i bardzo małe, wskazując nie tylko na obowiązujące przepisy, ale także praktykę kontrolną, orzecznictwo sądowe oraz liczne przewodniki organów krajowych i europejskich.

Cenne rekomendacje i wskazówki przekazuję zarówno w ramach pracy doradczej (patrz: oferta doradcza), jak i podczas szkoleń (patrz: oferta szkoleń) i wystąpień. We współpracy kieruję się zasadami partnerstwa, a dobro mojego klienta i konsumentów stawiam na równi. Wiem też, jak ważna w codziennej pracy jest znajomość zagadnień praktycznych i chętnie się nimi dzielę.

Jestem absolwentką technologii żywności (ze specjalizacją dietetyka) oraz podyplomowego zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, oraz biotechnologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Część studiów odbywałam w ramach zagranicznych projektów naukowych, m.in. na Harvard Medical School w USA, University College Cork w Irlandii oraz Norwegian University of Science and Technology w Norwegii.

Zapraszam do współpracy!

Katarzyna Szatkowska
Założycielka Centrum Znakowania Żywności

Poznajmy się też na LinkedIn: